У перші місяці немовлята отримують все необхідне з материнського грудного молока, і багато педіатри говорять, що можна додавати тільки вітамін D, оскільки він не виробляється в організмі і не може передаватися через грудне молоко. При введенні змішаного харчування діти отримують більше вітамінів, пов'язаних з їх правильним ростом і розвитком. Проте, педіатри радять регулярно давати додаткові вітаміни, щоб не скінчився запас корисних і важливих поживних речовин.
Дітям бажано щодня приймати необхідні дози вітамінів, щоб зберегти себе від їх нестачі, який може привести до серйозних проблем зі здоров'ям.
Вітамін А
Важливий жиророзчинний вітамін, який сприяє нормальному росту і розвитку дітей. Він бере участь у ряді функцій організму - допомагає відтворювати нові тканини, підтримувати здоров'я кісток, здорову шкіру, зміцнює зір та імунітет. Вітамін А збільшує вироблення лейкоцитів, які борються з бактеріями в організмі. Крім того, вітамін має вирішальне значення для формування поверхневої оболонки очей, а також для підтримки і очищення сечовивідних, кишкових і дихальних шляхів.
Первинний прояв дефіциту - ксерофтальмія (сухість очей), плям Біто і кератомаляції. Дефіцит вітаміну А може призвести до підвищеного ризику інфекцій шлунково-кишкового тракту, горла та грудної клітини. Затримка росту і розвиток кісток у дітей також є ознакою дефіциту вітаміну А.
Комплекс вітамінів B
Це група водорозчинних вітамінів, об'єднаних в одне сімейство - B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 і B12. Ці вітаміни підтримують обмін речовин, вироблення енергії, здоровий кровообіг і нервову систему. Вони допомагають захистити серцево-судинну і нервову систему, а також підтримують м'язи. Комплекс вітамінів групи B також допомагає полегшити травлення і засвоєння поживних речовин з їжі. Ці вітаміни дуже важливі для дітей, вони допомагають в правильному зростанні і розвитку.
Дефіцит вітамінів групи В у дітей в основному пов'язаний із затримкою розвитку, втратою апетиту, втратою ваги, утрудненням мови, неврологічними проблемами, дратівливістю, слабкістю. Поширений симптом дефіциту у дітей - апатія і підвищена тривожність. У дітей старшого віку також можуть розвинутися анорексія, зміни в поведінці і психіці.
Вітамін С
Є одним з найпоширеніших вітамінів. Цей вітамін розчинний у воді, не накопичується в організмі, тому його слід приймати регулярно. Вітамін С (аскорбінова кислота) бере участь в збереженні сполучної тканини і загоєнні ран. Він допомагає засвоювати залізо і зміцнює м'язи і шкіру.
Дефіцит аскорбінової кислоти може привести до цинги - захворювання, яке спочатку проявляється невеликими опухлими і кровоточать яснами, повільним загоєнням ран і сухістю волосся. У дітей, яких не вигодовує грудьми здорова мати, можуть проявлятися симптоми цинги.